Інтерв’ю. Молодіжна політика міста

admin
Записів: 31
Дата запису: 26.08.2014
Комментарів: 0

Як відомо, юність – золота пора. Життя лише починається, попереду безліч доріг, купа можливостей обрати заняття до душі. Це — час розваг, захоплень, грандіозних планів. Про діяльність міста щодо створення умов для всебічного розвитку молоді розповіла голова комітету у справах сім’ї і молоді виконкому Криворізької міської ради Світлана Лавренко.

Світлано Іванівно, скільки молоді мешкає у Кривому Розі?

– Кривий Ріг – місто молоде. У ньому проживає майже 207 тисяч людей віком від 14 до 35 років. З них – 34 тисячі студентства, 100 тисяч – робітничої молоді та близько 40 тисяч молодих сімей.

Для розв’язання молодіжних проблем, здійснення цілісної молодіжної політики, створення сприятливих умов для самовизначення і самореалізації молоді, її залучення до активного громадського життя в місті діє програма «Молодь для міста – місто для молоді». Виконання цієї програми спрямоване на забезпечення права молоді на освіту, розвиток підприємницької діяльності, конструктивну співпрацю між органами державної влади та місцевого самоврядування зі студентськими радами.

Яким чином міська влада сприяє розвитку громадської активності молоді, її залученню до роботи в органах виконавчої влади?

– Для ознайомлення молоді з діяльністю органів місцевого самоврядування, вивчення проблем юнацтва та вирішення актуальних проблем у їх соціальному становленні та розвитку, підвищення громадсько-політичної активності, підготовки резерву кадрів виконкому міськради та задля набуття молодими громадянами навичок і досвіду роботи в органах місцевого самоврядування в серпні 2002 року при комітеті у справах сім’ї і молоді виконкому міськради було створено молодіжний виконком. До його складу ввійшли 30 кращих студентів вишів III-IV рівнів акредитації.

Одним з напрямів діяльності молодіжного виконкому є вивчення і вирішення молодіжних проблем, забезпечення поінформованості молоді з різних питань.

Щоп’ятниці працює молодіжна приймальня. Зателефонувавши за номером 74-24-00, молодь міста може отримати відповідь на хвилюючі її питання.

Яка роль комітету у справах сім’ї і молоді щодо профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі?

– Формування здорового способу життя серед учнівської та студентської молоді, профілактика негативних проявів, правопорушень та злочинів у молодіжному середовищі – один із основних напрямків роботи комітету.

На базі навчальних закладів, підприємств, робітничих та студентських гуртожитків систематично проводяться заходи профілактичного характеру: інформаційні зустрічі, наради, індивідуальні бесіди, конференції, тестування, виставки, виховні години, інформаційно-розважальні заходи, вуличні акції тощо.

Профілактичну роботу комітет проводить спільно зі спеціалістами комунальних закладів «Міський центр профілактики та боротьби зі СНІДом», «Психоневрологічний диспансер», «Міський центр здоров’я» та іншими медичними установами міста. Залучено до цієї роботи співробітників правоохоронних органів, представників студентських рад, членів молодіжного виконкому, спеціалістів міського центру соціальних служб для молоді, волонтерів, представників молодіжних та громадських організацій.

Від початку року проведено близько 70 заходів профілактичного характеру для молоді міста.

Як підтримуються творчо обдарована молодь та молоді сім’ї?

– З метою розвитку й підтримки творчого потенціалу обдарованої молоді, розкриття її здібностей, удосконалення естетичного виховання, виявлення кращих творчих колективів та їх виконавців традиційно проводяться фестиваль самодіяльної творчості «Студентський меридіан», конкурсно-розважальні програми для молодих сімей «Яке нам щастя бути разом», «Злагода в родині – багатство України».

Студентські колективи міста беруть участь у фестивалі «Весна Рудани». Розвивається рух клубу веселих та кмітливих. У місті діють учнівська, студентська та робітнича ліги Криворізького інтелектуального клубу «Ерудит».

У поточному році було створено нову громадську організацію «Січ». Її мета – виховання духовно та фізично розвиненого молодого покоління на історично сформованих засадах козацького світогляду та способу життя, збереження духовної єдності поколінь, національної свідомості, історичної пам’яті, залучення до краєзнавчої діяльності, вивчення пам’яток української історії та культури.

Як реалізовується проект «Нова генерація Кривого Рогу»?

– За ініціативи міського голови Юрія Вілкула в місті запроваджено конкурс проектів «Нова генерація Кривого Рогу». Його основна мета – втілення у життя найцікавіших молодіжних програм і проектів та виявлення найбільш перспективних творчих молодих людей. Молодіжні проекти та пропозиції торкаються різних сфер: благоустрою, екології, розміщення малих архітектурних форм, дитячих та спортивних майданчиків тощо.

У рамках проекту проводиться міський конкурс «Студентський побут своїми руками».

 

Дар’я Ворона, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах