Кривбас музичний. Вокал – це душа джазу

автор
Записів: 86
Дата запису: 17.06.2013
Комментарів: 0

Цей влучний образний вислів нашого обдарованого земляка – джазмена Олексія Боголюбова знайшов своє підтвердження на заключному концерті весняного сезону криворізького проекту «Red City Jazz», що днями відбувся у ПК ім. Артема.

Повний фоторепортаж.

Апогеєм сезону за задумкою організаторів джазового свята – незалежного арт-промоутера Наталії Погорєлової і АСТ-медіацентру – став спільний виступ одного з кращих джазових вокалістів США Дуайта Трайбла і талановитих українських музикантів: майстра контрабасу Андрія Арнаутова, гітариста Євгена Пугачова, барабанщика Ігоря Гнидина та піаніста Олексія Боголюбова.

Відзначимо, що криворіжець Олексій Боголюбов терміново замінив заявленого в програмі дворазового номінанта премії «Греммі» Джоела Холмса, який захворів після виступу у Львові. Тим не менше, судячи з глядацьких відгуків, концерт не втратив ані своєї авторитетності, ані
потужної порції драйву.

– Для мене грати з такими музикантами – велика честь, – пояснив Олексій, – до того ж завжди радісно приїхати в рідне місто. Тому вже за півтори години після дзвінка організаторів я сів у транспорт. На репетиції часу зовсім не було, але в принципі я все життя навчався імпровізувати, щоб легко виходити з таких ситуацій. Ці хлопці грають задушевний джаз. А вокал – це душа джазу. Моє завдання сьогодні – налаштуватись на команду, на відкрите сприйняття і бути романтичним.

Журналісти не могли пропустити таке явище повз увагу. За допомогою контрабасиста Андрія Арнаутова, який люб’язно послужив перекладачем, ми поспілкувались з американським співаком за кулісами:

– Вас запросили гастролювати Україною. Як приймають?

– Дуже гостинно, люди тут прекрасні.

– Ви виступаєте разом з українськими музикантами. Охарактеризуйте їх рівень майстерності…

– Музиканти, з якими я маю честь виступати, чудові майстри своєї справи, ми розуміємо одне одного, тому що музика – це мова, яку ми добре знаємо. Коли ми збираємось разом, нам достатньо уважно слухати одне одного і бути чутливими.

– Ви тільки виступаєте разом чи проводите для українських колег майстер-класи, чогось навчаєте?

– Ні (красномовно сміється, – авт.) Лише граємо.

– За вашими спостереженнями, яку нішу нині займає джаз на музичному олімпі?

– Я б відніс його до розряду чуттєвої музики. І дуже добре, що є люди, відкриті до сприйняття нового.

– Джаз вважають елітарною, вишуканою музикою. Як по-вашому, йому ще є куди рости, чи він уже досяг усіх ймовірних висот?

– Вважаю, що можливості для росту безкінечні. Всесвіт повний нових речей і нових ідей.

– Не втримаюсь від суто жіночого питання: хто більш віртуозний у джазовому вокалі: жінки чи чоловіки?

– Думаю, різниці немає. На увагу заслуговують усі, хто в цьому вариться й живе.

– Порівнюючи сучасний джаз і його витоки з 40-50-х років, скажіть, що ми отримали і що втратили?

– Нинішній джаз більш сучасний, в нього є потенціал для розвитку, оригінальність. Але не забувайте, що більшість тих, хто стояв біля витоків, не виходять із джазу, залишаються в ньому надовго…

– І все-таки джаз-культура у світі є андеграундною чи частиною поп-культури?

– Я не можу назвати джаз популярним. У ньому завжди було важко «тримати голову над водою». Сьогодні і джазові, і класичні музиканти воюють за свою аудиторію. Було б добре, якби джазова музика і класика об’єдналися в боротьбі за слухачів, прищеплюючи їм смак до якісної музики.

– У нас кажуть: хочеш грати джаз – плати. А американським музикантам він приносить якісь дивіденди?

– Так, є люди, яким це захоплення приносить прибуток, дозволяє оплачувати рахунки.

– Яких висот у кар’єрі ви б хотіли досягти?

– Мабуть, таких, щоб ніколи не думати про гроші...

Підсумки музичної події підбила співорганізатор проекту Наталія Погорєлова:

– Минулого разу у нас виступали молоді виконавці, цього разу – дуже досвідчені, я б сказала, фірмові музиканти: Андрій Арнаутов, Ігор Гнидин і Євген Пугачов. Географія їхніх виступів досить широка: Україна, США, Польща, Норвегія. На заміну піаністу Джоелу Холмсу хлопці покликали Олексія Боголюбова, з виступів якого ми й починали цей проект. Ми раді, що форс-мажорні обставини обернулись на приємний сюрприз. Родзинкою концерту буде вокал Дуайта Трайбла – справжнього фірмового співака. Ця людина уміє так захопити публіку своїм голосом і створити неповторну атмосферу в залі, що мимоволі розумієш – це явище! Впевнені, що концерт усім сподобається.

* * *

Сказати, що концерт сподобався, це не сказати нічого. Місцеві фанати джазу були у захваті! Важко навіть дібрати слова, якими б вдалося описати емоції публіки й самих музикантів. Екзотична експресія і пластика вокаліста, помножена на професіоналізм і віртуозність музикантів, створили атмосферу спорідненості душ, взаєморозуміння, загального єднання і піднесення на гребені джазової хвилі. Ох, і дали хлопці джазу!

Тетяна Дрєєва, "Червоний гірник".  Фото Олександр Портнягін.

0 коментарів

Останні записи в блогах