Прямий телефон. «Найкраща косметика – в холодильнику»

кореспондент
Записів: 57
Дата запису: 23.05.2013
Комментарів: 0

На прямому зв’язку з читачами «ЧГ» була косметолог салону краси «Токіо» Світлана Ахвердова.

На сайт газети «Червоний гірник» girnyk.com.ua та на телефонну лінію редакції надійшло багато запитань до фахівця з краси. Тож не будемо гаяти слів і часу й розповімо найцікавіше.

– Розпочнемо із запитання, яке залишили на нашому сайті. «Хочу знати все про чистку шкіри обличчя, – пише Тетяна Іванівна. – Як? Коли? Наскільки часто? Я ніколи цього не робила, а тепер, думаю, пізно: мені вже скоро п’ятдесят, шкіра суха. А в доньки-підлітка – прищики. Ясно, що на гормональному фоні. Так чи варто тоді «чистити» шкіру, якщо все одно з’являться нові прищі? А от доросла донька вже вийшла з цього віку, не має такої проблеми, але все одно проходить цю процедуру. Навіщо – я, наприклад, не зовсім розумію».

– Люди і в шістдесят років мають проблемну шкіру, а значить, потребу робити чистку. Тому не можна говорити, в якому віці це треба робити, а в якому – ні. Тут питання в тому, хто як ставиться до догляду за собою. Загалом же, при проблемній шкірі чистку раджу робити раз на місяць. При нормальній – раз на 2-3 місяці. Від секреції шкірного сала та його надлишків залежить періодичність чисток. Такі процедури краще робити в медичних умовах, тому що вдома не завжди під рукою антисептики, маски, що звужують пори і підходять конкретно вам на даний момент.

Косметика живе півроку

– А чи можна очистити шкіру за допомогою скрабів та якихось очищаючих засобів, без втручання косметолога?

– Такі засоби необхідні, але вони прибирають тільки поверхневу забрудненість шкіри і не знімають її зроговілі клітини. З приводу запитання читачки скажу: звертатися до косметолога можна і треба в будь-якому віці, коли є проблема, наприклад вугрові висипання (підлітковий вік). Але все індивідуально. Ну і потім – стан шкіри безпосередньо залежить від обміну речовин, від їжі, екології.

– Ось інша історія: «Намагаюся доглядати за шкірою дуже ретельно, відвідую косметолога. І він мені порадив пройти хімічний пілінг. Одну процедуру я пройшла, а потім прочитала, що в мої 24 такі речі робити зарано. Це правда?»

– Говорити про колег погано не в моїх правилах. У кожного косметолога свій підхід. Треба бачити стан шкіри цієї дівчини, я не знаю, чим мотивувався той косметолог. Бажано пілінги робити взимку. Та для проблемної шкіри пілінг – не вирішення задачі. Він просто знімає зроговілий шар, певну кількість «мертвих» клітин, якщо це неглибокий хімічний пілінг. Глибокий хімічний пілінг роблять тільки в клінічних умовах. У салонах краси ми не маємо права проводити таку процедуру, через те що прибирається дуже велика кількість шкірного сала. До цього потрібно шкіру підготувати, а ще – важливий післяпілінговий догляд. Я працюю в косметології 37 років, у мене своя формула і своє розуміння. Не можу зрозуміти фахівців, які двадцятилітній дівчинці роблять мезопроцедури. Про яке омолодження може йти мова, якщо їй двадцять? Зі  мною дівчата радяться: робити ту чи іншу процедуру чи ні? Я взагалі противник усього хімічного. В основному, працюю з натуральними продуктами, люблю «живу» косметику. Не вірю тому, що пишеться про строк придатності. Не буває, що косметика зберігає свої якості рік, два, три. Через шість місяців усі інгредієнти стають пасивними, бо коли ми відкриваємо тюбик, вони отримують доступ до повітря. Навіть якщо косметика залишається, після 6 місяців я нею не користуюсь.

– Тобто хімічні пілінги – тільки в крайньому разі?

– Ні, це просто процедура для іншої вікової категорії. Та й не завжди це – оптимальний вихід. Вона не вирішує проблему підвищеної секреції сальних залоз. До 25 років шкіра працює на нас, чим треба користуватися. Є поверхневі процедури, які не так травмують шкіру, як пілінги, мезо- чи елос-процедури.

Доброго дня. Даша Зборовська. У мене перехідний вік закінчився (мені 22), а проблеми зі шкірою лишились. Гормони в нормі. Узимку лише здавала аналізи. Скажіть, будь ласка, які ще можуть бути причини того, що прищі не зникають.

– Причина може бути в тому, що прищі вичищалися невчасно або шкіра не отримувала правильного догляду. Можливо, не до кінця косметолог прибрав ту проблему, яка була в підлітковому віці, й вона плавно перейшла на інший рівень. Можливо, це пов’язано з жіночими проблемами, наприклад з тим, що дівчина починає жити інтимним життям. Треба прибрати зроговілий шар шкіри – дати їй «подихати». Підібрати нормальну косметику. Чистка обличчя – не панацея. Вирішення проблеми – правильний догляд.

Час грає проти нас

– А який же має бути догляд за шкірою обличчя в різних вікових групах?

– Коли спостерігається буйство гормонів, з якими організм не може впоратись, відбувається вироблення надлишку і він через рецептори потрапляє на шкірний покров. Зрозуміло, шкіра «засмічується». А підлітки часто ще не розуміють, як доглядати за обличчям. Чистку обличчя тут робити можна і навіть треба, але обережно, щоб не розтягнути шкіру – вона ще не до кінця сформована. Повірте, це дуже важливо: правильно вичищати. Якщо це не підліткова, але проблемна шкіра, теж важливо робити чистку, проте не забувайте й про догляд – умивання, тонізування. Ви проходите по вулиці – і взуття брудне. Пил і на обличчі. І він не дозволяє шкірі дихати, утримувати баланс вологи. Що ж робити бідній шкірі? Вона запалюється. Суху проблемну шкіру я раджу чистити раз на півроку, а жирну чи комбіновану – раз на два місяці. А якщо шкіра чиста, молода, красива, – навіщо ж тоді чистки? Тільки не забувати вчасно звільнятися від шару ороговілих клітин – у подальшому вони призводять до дрібних зморщечок.

– Чому?

– М’язи обличчя завжди в русі, тож якщо через зайвий шар мертвих клітин до шкіри не потрапляє потрібна кількість кисню, поживних речовин, з’являються надломи. А далі – зморшки. Після 25-ти клітини вже працюють не так добре. Час грає проти нас. Що стосується більш зрілого віку, ось читачка на початку говорила: «Мабуть, мені вже пізно щось робити». У будь-якому віці жінка повинна залишатися жінкою. І як вона себе сприймає, такий і догляд. Для зрілої шкіри радять масажі, підтяжки.

– І ще одне запитання із сайту. Цікавиться Оля: «Кажуть, тональні креми чи основи закупорюють пори. А косметологи користуються ними?»

– Я – ні. Зранку наношу денний крем, потім – пудру. До речі, зверніть увагу: крем потрібно підбирати з урахуванням сезону. Влітку жирний крем, який нам так подобався в холодний час, не підходить.

– Чи виправдовує себе косметика так званого «преміум-класу»?

– Ціна – це не завжди показник. У будь-якій професійній серії косметики «преміум» чи середнього класу є гідні креми, маски. Косметику краще вибирати не за ціновою категорією, а за тим, як вона вам підходить. Не завжди дорога косметика виправдовує себе. Враховуйте тип шкіри, пору року і вік, строк придатності та гіпоалергенні складові. Якщо від крему шкіра блищить, а ви відчуваєте дискомфорт, то вам він не підходить. Зауважте, на ринку трапляється багато фальсифікату, і часом ми, косметологи, не можемо зрозуміти, чи це дійсно фірмовий, брендовий засіб, чи підробка. Крім того, не купляйтесь на великі «акційні» ємності. Якщо цей крем буде хороший на зиму, то для літа може бути занадто «важкий», а до наступної зими він уже неактивний.

Про спеку і засмагу

– Скоро літо, пора відпусток. На що звернути увагу?

– Влітку всі процедури, креми, маски повинні бути легкі, вологомісткі. Інакше перенаситимо шкіру. Ззовні сонце сушитиме верхній шар, а десь на рівні епідерми цей надлишок залишиться, може виникнути запалення. Стануть у пригоді тоніки на термальних водах (а не на спиртовій основі). А до осені будемо збагачувати шкіру вітамінами. Хоча вітамінні процедури актуальні й навесні. Ми ж вживаємо вітамінні комплекси весняною порою, щоб наситити виснажений за зиму організм? І шкіра цього потребує, бо не всі потрібні речовини доходять до неї з організму.

– Травень – час першої засмаги. Хтось засмагає на дачі, хтось витрачається на солярій, а дехто береться за «автозасмагу».

– Такі креми – візуальний обман, маскування. Це все одно, що пофарбувати шкіру. «Автозасмага» закупорює шкіру, вона не дихає. Солярій може бути корисний у невеликих дозах, щоб підготувати білу шкіру до активного сонця. Підготувати, а не регулярно випалювати.

– Цікаве запитання надійшло на сайт від Наталі: «Як позбавитися постакне – почервоніння, атрофічних рубців? І що робити, якщо шкіра від природи жирна, але, видно, пересушена, бо постійно лущиться? Агресивні засоби догляду не використовую».

– Тут важко щось сказати, бо неясно, який вік, які процедури вона проходила, як визначила тип шкіри. Може, це просто дисбаланс, коли в шкіру не потрапляє кисень. Тоді місцями шкіра буде жирна, а місцями – пересушена. Є ін’єкційна методика роботи з постакне, редермалізація. Різними «коктейлями» обробляємо шкіру навколо постакне, і воно стухає, вирівнюється колір.

– Останнім часом модно користуватися так званими термальними водами. Особливо в спеку приємно освіжити обличчя таким спреєм. Дехто не втримується від такого задоволення прямо посеред вулиці. Але ж тоді шкіра тільки ще більше притягує пил і бруд. Є якісь правила користування такими засобами?

– Ще гірше – коли дівчата бризкають цю водичку на тональний крем, на пудру. А це – прямий шлях до запалення, адже вода висихає разом з часточками пудри. Це для шкіри тягар. Такі дії можуть спричинити ранні зморшки. Ми завжди за термальні води, особливо доречні вони влітку. Якщо на шкірі немає косметики, то чому ні? На вулиці, звісно, не варто користуватися такими засобами. А в приміщенні – будь ласка.

– Бомбардує запитаннями Моніка: «Як завжди зберігати свою шкіру білою та ніжною? Як позбавитись прищів? Як часто і якою косметикою варто користуватись?»

– Якщо є проблема прищів, то треба звернутися до косметолога. По-перше, почистити шкіру, вилікувати її. Нині є ціла купа косметичних брендів, які вирішують цю проблему. Чому ми думаємо, що в косметологічний кабінет просто йдемо на чистку? Фахівець потім порадить, який догляд буде оптимальним у вашому конкретному випадку.

 

Одну ягідку в ротик, а іншу – на щічку

– Доброго дня. Мене звати Наталя. Мені 29 років. Замучив вугровий висип. Що порадите?

– Вугровий висип треба вилікувати. Радити на загал не можу – у кожного він розвивається по-своєму. І затямте: це не зовнішня проблема, а наслідок внутрішніх процесів, роботи внутрішніх органів. Дуже часто вугрове висипання є супутником хвороб – дисфункції шлунку, печінки. Треба пройти обстеження. Вугрові висипи можуть бути від хронічних хвороб.

– Доброго дня. Це Юля. Мені 26. Мама наполягає на тому, що час користуватися антивіковою косметикою. Я гадаю, рано. Хто правий?

– У двадцять шість, думаю, ранувато. Антивікова – це після 35, навіть у 40. Звичайно, все залежить від доглянутості обличчя. Іноді прийде дівчинка, яка весь день працює на сонці, а на личку стільки надломів, стільки тріщинок. Та все одно це занадто молодий вік для такої косметики. А от попередити зморшки можна за допомогою відповідної серії засобів для молодої шкіри – кремів, сироваток.

– Є подібне запитання від Ксенії: «Підкажіть, як доглядати за шкірою після 25. І розкажіть про особливості догляду за шкірою з урахуванням екології нашого міста».

– У будь-якому віці раджу умиватися. Жодній жінці не можу радити якусь конкретну пінку чи гель. Якщо вам некомфортно від таких засобів, то гріш ціна такій косметиці і такому догляду. Умивайтесь так, як вам комфортно та приємно. Однак обов’язковим пунктом усім клієнтам раджу вибирати гідні тоніки. І це відповідь на запитання про екологію. Тонік ставить своєрідний бар’єр. Літо диктує вибір тоніку на термальних основах, взимку, наприклад, – на солях Мертвого моря. Спиртові тоніки не раджу, це застаріла думка, що вони сприяють проблемній шкірі. Вони  пересушують. Ніхто не скасовував домашній догляд. Ніхто не заважає протирати обличчя кубиками льоду із завареного зеленого чаю. Після роботи, втомлена, прийшла додому, змила косметику – і протерла льодом. У мене в холодильнику є декілька «льодяників» з чайного дерева, декілька – із зеленим чаєм, є з лимонним соком. Це – не тільки догляд, але й релаксація, аромотерапія. Найкраща косметика лежить у нашому холодильнику. Дістали звідти фрукт, покладіть одну ягідку до рота, а одною нагодуйте шкіру. Вона буде тільки вдячна.

– Чи маєте власну формулу краси?

– Жінка красива по суті. Торкатися цієї краси, робити її доглянутою – це формула, яка цінна для мене. У світі багато красунь, але коли зустрічаєш красиву й доглянуту жінку, то розумієш: світ прекрасний і досконалий.

0 коментарів

Останні записи в блогах