Роздуми з приводу

завідувач відділу медицини і спорту
Записів: 52
Дата запису: 29.01.2013
Комментарів: 0

Здається, ми знаємо про грип усе. А на ділі виходить, що він до певної міри невідомий. Адже зазвичай через рік-два з’являються нові штами вірусу. Помиляється той, хто вважає, що фізично здорова людина з сильним імунітетом на грип не захворіє. Бо це хвороба інфекційна і їй байдуже, сильний ти фізично чи слабкий. Інша річ, що імунітет допоможе швидше одужати.

Щоб грип до вас не прилип...

Ослаблені люди частіше хворіють, тяжче й довше. Не такий грип страшний, як його ускладнення. Цю хворобу треба перележати, бо інакше є ризик отримати ускладнення. Найчастіше грип вражає дихальну систему. Пневмонії посідають (і це підтверджено медиками на практиці) перше місце серед інших ускладнень. Коли в когось болить у грудній клітці, якщо температура, попри лікування, не спадає, якщо кашель з мокротою – насторожіться! Грип також вражає лор-органи, серцево-судинну систему, шлунково-кишковий тракт, нервову систему. І в кожному випадку – викликайте свого сімейного лікаря.

Частіше пийте рідину...

Чимало хто вважає, що, захворівши, сам може собі дати раду. І починає неконтрольовано ковтати антибіотики. А от цього робити не можна. Будь-який лікар пояснить: по-перше, антибіотики – бісептол та інші антибактеріальні препарати –безсилі проти вірусу грипу. По-друге, вони пригнічують не тільки мікробні клітини, але й «захисні» клітини імунної системи. І по-третє, ці ліки можуть знадобитися пізніше у випадку ускладнень, а тривалість їх вживання обмежена. Не зовсім правильна й думка, що найкращий засіб проти грипу – аспірин: він на вірус не впливає. А от вітамін С дійсно корисний – він підвищує захисні сили організму. Так само чай та інші гарячі напої: чим більше рідини ви п’єте, тим швидше виводяться з організму речовини, які спричиняють інтоксикацію. Почуваючись дуже погано, не займайтесь самолікуванням. Адже від нього до складних наслідків – маленький крок.

Недуга й алкоголь

Немало в нас, і це не секрет, прихильників нетрадиційних методів боротьби з вірусом – чарки горілки та обливання холодною водою. Мій знайомий лікар із величезним стажем якось влучно сказав: «П’ятдесят грамів спиртного – це ліки, а коли вже більше – отрута». Точно, немов в аптеці. Бо чимала доза алкоголю ослаблює імунну систему. А гостра стадія грипу – аж ніяк не слушний час для загартовування за допомогою холодних обливань. Можна наробити собі лиха!

Чи треба боятися температури?

Як відомо, найсприятливіша для розмноження вірусів температура – 36,6-37 градусів. І коли під час хвороби вона підвищується, причому різко, – це означає, що організм активізує свої захисні засоби, власні сили та систему – кількість захисних білків, які спроможні зупинити інфекцію, зростає. Коли стовпчик термометра показує 38-38,5 градуса і хворий це переносить відносно легко, то краще заходів не вживати. Але коли температура «повзе» вгору й починаються судоми, блювання, то температуру слід збивати. І, звичайно, викликати сімейного лікаря. А до його візиту можна полегшити стан хворого, обтираючи його тіло холодною водою з оцтом. Це підвищить випаровування вологи з поверхні тіла й полегшить гарячку. Це, між іншим, перевірено на власному досвіді.

Віталій Ткачук,  "Червоний гірнки".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах