Субсидія — допомога тим, хто її потребує

блогер
Записів: 43
Дата запису: 20.11.2014
Комментарів: 2

Уже вереснева оплата житлово-комунальних послуг спричинила певні панічні наслідки внаслідок здійснених нарахувань. І це ще доки не було опалення, яке може відчутно спустошити благенькі в багатьох сімейні бюджети. Порятунком від цього була і залишається субсидія для відшкодування частини вартості житлово-комунальних платежів.

Щодо цього наша сьогоднішня розмова з начальником управління праці та соціального захисту населення виконкому міськради Інесою Благун.

– Хто має право на призначення субсидії?

– Право на призначення субсидії мають домогосподарства, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір цього обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу родини.

 – Як розрахувати розмір обов’язкового платежу?

 – Для цього передовсім потрібно визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців, а потім обчислити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу сім’ї на кількість членів домогосподарства. Отриманий внаслідок цього результат необхідно поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (у 2014 році — це 1176 грн.), таким чином визначається співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу. Врешті, одержаний результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%. Таким ось чином і визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

– Як, власне, можна отримати субсидію?

 – Для цього в управлінні праці та соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад необхідно заповнити заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Бланки цих документів можна отримати в означених управліннях. Також потрібно надати довідки про доходи за 6 попередніх місяців працездатних осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. При цьому доходи пенсіонерів та отримувачів різного роду соціальних допомог ми отримаємо самотужки з відповідних органів, тож потрібні довідки про доходи тільки працездатних.

 – На яких умовах враховуватиметься дохід непрацюючих осіб?

 – У разі відсутності доходу або якщо доход менше прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі, для призначення субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму.

 – Кому надається субсидія?

 – Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

– На яку площу призначається субсидія?

– Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13,65 м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 м2 на домогосподарство, тобто загалом 48,87 м2 на одну особу. Одначе прошу зважити на той значущий факт, що призначення субсидії за рішенням комісії на збільшену понад норму площу житла не передбачено.

– На які норми користування комунальними послугами призначається субсидія?

 – Соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів, газопостачання, електричної енергії встановлено єдині для всієї України відповідним урядовим рішенням. Виходячи з цього, субсидія призначатиметься в межах таких норм споживання послуг (див. таблицю).

 – Чи будуть здійснюватися перерахунки сум призначеної субсидії?

 – Перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума призначеної субсидії, яку органами соціального захисту населення переказано на рахунки виконавців чи виробників послуг для оплати їхньої вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством унаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем чи виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.

Попереджаючи ваше можливе запитання, зазначу, що наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на визначення права на призначення субсидії.

 – Де можна отримати додаткові консультації щодо порядку і можливості призначення субсидії?

 – У районних управліннях праці та соціального захисту населення діють прямі телефонні лінії, за якими можна отримати консультацію щодо порядку призначення субсидії чи замовити талон на прийом до фахівця. Це: Дзержинський район – 92-81-40; Довгинцівський район – 71-44-19; Жовтневий район – 406-00-80; Інгулецький район – 21-39-03, 22-31-45; Саксаганський район – 64-43-83; Тернівський район – 38-02-60; Центрально-Міський район – 90-08-26.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

 

2 коментаря

Останні записи в блогах