ВІЛ – реальна загроза. Налаштуйтеся тільки на краще!

завідувач відділу медицини і спорту
Записів: 52
Дата запису: 10.02.2013
Комментарів: 1

Вірус СНІДу, потрапивши в організм, залишається там назавжди, закріпившись у генетичному апараті клітини. Позбавитися його вже не вдається, а ось знизити вірусне навантаження – реально.

Для цього існують антиретровірусні препарати. Їх застосування загальмовує процес протікання хвороби й знижує частоту так званих опортуністичних інфекцій – хвороб, які виникають на фоні імпотенції імунної системи й важко виліковуються. Коштувало таке лікування спочатку недешево, а нині в Україні антиретровірусна терапія безплатна (на сьогодні, до речі, антиретровірусну терапію в Кривому Розі отримують близько 2 тисяч городян, у тому числі 200 дітей, – авт.).

– В основному, ті, хто дізнався про свій діагноз, пишуть заповіт, – говорить Юрій. – Рік тому я теж це зробив стосовно своєї однокімнатної квартири в Дніпропетровську. А потім, познайомившись з такими ж, як сам, зрозумів – помирати ще рано! Особливо мене надихає мужність і стійкість ВІЛ-інфікованих жінок. Здавалось би, вони, представниці слабкої статі, повинні гірше переносити хворобу. Куди там! Встигають і лікуватись, і працювати, і дітей виховувати. Та ще й чоловіків заспокоювати: мовляв, сама, немов Анна Кареніна, хотіла під поїзд кинутись, та знайшла в собі сили вижити. Я буваю на семінарах і дізнався, що є поради, за якими можна жити з хворобою, підтримувати здоров’я. А саме: існують сокотерапія, трав’яні збори для підтримування імунної системи. До речі, у книзі відомого фітотерапевта Євгена Товстухи знайшов спеціальні записи для лікування СНІДу. Майже скрізь згадується цикорій. А він, як запевняє наукова література, має вміст цикорієвої кислоти, яка інгібірує в організмі фермент інвертазу. Тобто захищає від проникнення вірусної ДНК у генетичний апарат клітини. Як наші пращури інтуїтивно відчували, чим і що треба лікувати?

А ще я зрозумів, як важливо не втрачати оптимізму й безпричинно не хвилюватись. Є в нашому організмі тимус – залоза, котра відповідає за імунітет. Так ось: при стресі, страху вона з розміру грецького горіха зменшується до розміру гороху. Звичайно, ні про яку диференціацію імунних клітин у такій ситуації не може бути мови. Висновок простий: хочеш жити – смійся та уникай стресів! Між іншим, поцілунки теж зміцнюють імунітет. І секс, безпечний, звичайно. Знаєте, я вірю в байку про двох жабенят, які випадково потрапили в чашу з молоком. Одне жабеня склало лапки і втонуло, а друге боролося за життя: било цими лапками, поки молоко не перетворилось на сметану, а потім – на масло. Так жабеня й врятувалось. Я буду теж таким, як оте друге жабеня.

Віталій Ткачук,  "Червоний гірнки".

Теги: ВІЛ 
1 коментар

Останні записи в блогах