Я так думаю. Собача справа

кореспондент
Записів: 57
Дата запису: 20.03.2013
Комментарів: 0

«Німеччині не знайома подібна проблема. У нас мало бродячих собак, адже їх привозять до спеціальних притулків, а там стерилізують.

Власники, які не можуть доглядати за тваринами, віддають їх іншим людям чи знову ж привозять до притулків», – розповідає на одній з міських виставок тварин німецький експерт міжнародної категорії Ренета Шнайдер.

Читайте також: Уважним поглядом. Збились в зграю – покусаю

«Основне – співпраця між владою та організаціями собаківників. У Німеччині шляхом такої співпраці досягли ліквідації цієї проблеми», – стверджує інший німецький експерт, Олександр Опель, який теж приїздив до Кривого Рогу. Про те, як ставляться до проблеми безпритульних тварин криворіжці, – чергове опитування «ЧГ».

Кирило Онищук, інженер:

– Притулок для тварин вирішить проблему, якщо тварин там будуть  стерилізувати. По­бутує думка, що якщо їх не годувати, то вони стануть кидатися на людей. Не погоджуюся. Таке «благополучне» життя дає їм привід частіше розмножуватися. Але це не єдина проблема, пов’язана з безпритульними собаками. Інша тема – відсутність у місті вакцини для тих, кого покусала собака. Зі мною нещодавно трапився такий інцидент. Звернувся до травмпункту лікарні №8 – вакцинацію не провів. Травматолог лікарні №16 сказав, що вакцину замовили, але в даний момент її немає. Порадив пошукати в інших лікарнях. Дізнався, що в Дніпропетровську з цим теж є перебої. Так я і не отримав потрібного щеплення.

Ольга Тисевич, філолог:

– Притулок – це вихід, та якщо він буде один, то його не вистачить для всіх безпритульних тварин. Але хоч із частиною бродячих псів вдасться впоратися. Моє ставлення… Хочеть­ся якось допомогти песикам. Якщо трапляється така нагода, то користуюсь – підгодовую.

Віктор Камінскас, студент, ролер:

– Створення притулку, може, і зробить кількість собак на вулицях міста меншою, але в цій проблемі винні люди, на мою думку, і саме з цього треба починати. Люди викидають тварин надвір, потім інші з жалю починають їх підгодовувати, і через це псів стає все більше і більше. Я вважаю, що не треба підгодовувати собак під під’їздами. Наші люди мислять в трохи неправильному напрямку. Для нас, ролерів, безпритульні тварини – справжня проблема. Звичайно, за нами ганяються собаки. У такому разі єдине, що можна зробити, – втекти. Хоча чим ми їм загрожуємо?

Тетяна Полякова, телеведуча ТРК «Рудана», автор та ведуча програми «Зоо­квартал»:

Я дотримуюсь у питанні безпритульних тварин нейтралітету. Бо є люди, котрим дуже шкода песиків, а є з протилежною думкою – батьки тих дітей, які постраждали від тварин. Зі свого боку, в «Зоокварталі» започаткували нову рубрику «Ми шукаємо родину». Показуємо фотографії тварин, яких можна взяти додому, – скажімо, врятованих в якійсь аварії чи тих, що просто бігали вулицею. Люди виходжують їх, але далі треба шукати їм господарів. Буквально щойно стартувала рубрика, а вже було багато дзвінків і вже є прилаштовані тварини. У Кривому Розі є громадська організація, що стає на захист безпритульних тварин. Ми з нею співпрацюємо. І хоча притулок певною мірою може покращити ситуацію, проблема все одно залишається у свідомості людей.

Тетяна Шерстюк, активіст громадської організації «Міське товариство спасіння тварин та навколишнього середовища «Промінь життя»:

– На мою думку, основною причиною існування численних бездомних тварин у місті є безвідповідальне ставлення городян: погралися – і тварина на вулиці. Чи-то мода минула, чи-то тварина їсти стала більше, чи просто нема кому нею займатися. Ці проблеми мають вирішуватися на державному рівні, тому що без законодавчої бази важко працювати і місцевій владі. У міру своїх фінансових можливостей ми стерилізуємо собак. Це гуманний метод. Це було б значно легше зробити, якби в місті був притулок, куди можна було б привезти тварину в післяопераційний період – від 7 до 14 днів. У нас є багато розробок, але вони в голові, не на папері. Люди готові підтримувати, допомагати, а головне – це вигідно всім: місто звільняється від бродячих собак, а це – безпека населення. А зоозахисники задоволені гуманним ставленням до тварин.

Анна Родічкіна, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах