Як уберегтися від меланоми? Навіть прозоре скло фільтрує ультрафіолетове випромінювання

завідувач відділу медицини і спорту
Записів: 52
Дата запису: 10.07.2013
Комментарів: 0

Із настанням літа зростає в геометричній прогресії загроза підхопити меланому – найтяжче захворювання серед злоякісних новоутворень шкіри. Щорічно в Україні реєструється близько 3,5 тисячі випадків захворювання цією недугою. На Дніпропетровщині – майже 300.

Летальність від цієї хвороби становить 40 відсотків (у розвинених країнах – лише 5). Це насамперед пов’язано з відсутністю в наших громадян розуміння небезпеки цього захворювання та необхідності регулярно проводити самостійні огляди всіх родимок (невусів) і новоутворень шкіри. А при виявленні їх небезпечних змін – звертатись до лікарів.

Тому саме лікарі виявили ініціативу під час недавнього Всесвітнього дня боротьби з меланомою безкоштовно обстежити всіх бажаючих за допомогою дерматоскопу в Криворізькому шкірно-венеричному диспансері. І, звичайно ж, поспілкуватися з міськими медійниками.

– Кількість виявлених хворих на меланому в Кривому Розі за останні п’ять років зросла майже в півтора раза, – зазначив під час прес-конференції лікар-онколог Криворізького онкологічного диспансеру Сергій Кулак. – Якщо, скажімо, у 2008 році було виявлено 44 випадки цього захворювання, то торік – уже 64. Тому, коли з’явились якісь зміни родимки, потрібно негайно навідатись до лікаря. А саме: збільшилися її розміри, змінилася форма, з’явилась не­однорідність,  якісь виділення, виразки, з’явились новоутворення шкіри…

Спеціаліст управління охорони здоров’я міськвиконкому Оксана Шапкаріна розповіла про роль сімейного лікаря первинної ланки медицини у виявленні та організації профілактики раку шкіри. Про складності діагностики внутрішньоочної меланоми журналісти довідались від лікаря-офтальмолога вищої категорії центру мікрохірургії ока Криворізької міськлікарні №4 Олександра Желязкова. Лікування таких хворих в Україні здійснює лише інститут очних хвороб й тканинної терапії ім. Філатова в Одесі. За направленням криворіжці там отримують висококваліфіковану медичну допомогу. Лікар-офтальмолог закликав усіх криворіжців не захоплюватись сонячним опроміненням та захищати очі від ультрафіолетових променів якісними окулярами. Навіть звичайне прозоре скло фільтрує ультрафіолетове випромінювання на 80-90 відсотків! Пластикові окуляри лише підсилюють інсоляцію райдужної оболонки ока.

Підсумовуючи зустріч, заві­дуючий диспансерним відділенням Криворізького шкірно-венеричного диспансеру Микола Цабак закликав міських медійників до конструктивної спільної роботи щодо інформування громадян про загрозу меланоми.

Віталій Ткачук,  "Червоний гірнки".

0 коментарів

Останні записи в блогах