Дитяча фієста творчості в «Надії»

10.06.2014, Соціум
Друкувати

Яскравий, незабутній, чудовий – таких епітетів заслуговує зональний фестиваль «Повір у себе» серед обласних інтернатських закладів, що проводився в КЗО «Криворізький багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Надія» ДОР».

Головними його персонажами стали дітки з багатопрофільних інтернатів, санаторних шкіл-інтернатів та багатопрофільних реабілітаційних центрів. Цей фестиваль проводиться традиційно для хлопчиків та дівчаток з особливими освітніми потребами. У ньому залюбки беруть участь діти-інваліди, сироти, дітки з порушеннями фізичного та психічного здоров'я.

– Цей масштабний фестиваль дає можливість дітям розкрити свій потенціал і побачити творчі здібності інших, - зазначила директор «Надії» Надія Полонська. – Його головна ідея полягає в тому, щоб дітлахи справді повірили в себе, відчули, що їхня творчість цікава і потрібна іншим людям. Хтось себе може проявити в математиці, дехто в фізиці чи малюванні, в музиці, танцях чи в чомусь іншому. І зазвичай, коли вони добре танцюють, малюють, то вся художня діяльність згодом приносить свої успіхи в засвоєнні програмного матеріалу, в підготовці та адаптації до соціуму. Головне завдання вбачаємо в тому, щоб підтягнути діточок на вищий рівень, дати їм можливість повірити у власні сили, самоствердитись.

Під час урочистого відкриття фестивалю з теплими словами привітання виступили депутат облради, заступник голови постійної комісії з питань науки, освіти, сім'ї та молоді облради Зінаїда Пікалова та головний спеціаліст департаменту освіти та науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Філіпенко (облрада та цей департамент ОДА – організатори фестивалю «Повір у себе», - авт.).

– На відміну від інших фестивалів, коли було кращим фінансування, нинішній проходить на значно вищому рівні, - наголосила З. Пікалова. – Ми побували в інших містах нашої області й теж побачили патріотичні гарні художні номери у виконанні здібних дітей. Практично всі номери присвячені нашій рідній України. І зараз у «Надії», немає сумнівів, ми почуємо, побачимо творчість наших діточок. Вони – гарні, усміхнені, добре зодягнуті… Це і завдяки вашій наполегливій, відповідальній праці, шановні керівники центрів, шкіл-інтернатів. Дивлячись на те, як дітки чудово виступають, навіть не віриться, що хтось має якісь вади здоров’я. Ви всі – переможці! Рівень підготовлених вами номерів художньої самодіяльності – дуже високий.

Головний спеціаліст департаменту освіти та науки ОДА Олена Філіпенко переконана: кожен творить історію на тому місці, де він знаходиться. А виступи юних талантів роблять наш світ кращим, чудовим, змістовнішим. І саме така креативна праця дає хороші результати.

Це засвідчили й прекрасні виступи багатьох учасників фестивалю та їхніх керівників. Особливо варто відзначити талановитого вчителя музики та ритміки «Надії» Тетяну Маляренко, котра велику увагу приділяє розвитку в дітей музичних здібностей. На уроках корекційної ритміки вона працює над розвитком загальної моторики, психічних процесів, досягла помітних успіхів у навчанні дітей танцювальним рухам, розвитку артистичних здібностей. Тетяна Павлівна вміє виявляти музичні задатки в обдарованих та здібних, сприяє їхньому подальшому розвитку. Тож закономірно, що її вихованці – лауреати та дипломанти районних, міських конкурсів і улюбленці обласного фестивалю «Повір у себе». У 2012 році колектив «Зірочки Надії», яким керує Т.Маляренко, за літературно-музичну композицію «Молитва за Україну» здобув найвищу нагороду – гран-прі та отримав право виступати в гала-концерті як переможець і найкращий колектив відбіркового туру. Тетяна Павлівна нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України», свій накопичений досвід передає колегам по роботі, водночас використовує і їхні напрацювання. Вона – генератор ідей, головний організатор-натхненник, автор та виконавець усіх оригінальних та виконавець вокальних, хореографічних, гумористичних номерів.

Фестиваль у «Надії» пройшов на високому рівні і став справжньою фієстою як для учасників, так і для гостей. А ось уже його апофеозом, безумовно, була щемлива вокальна композиція «Молитва за Україну» (українською та англійською мовами) у виконанні однієї із зірочок «Надії» Дарії Удовиченко.

 

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах