Душа митця – в його картинах

26.06.2014, Культура
Друкувати

Петро Федорович Ситник був одним із небагатьох професіоналів, котрі розвивали мистецтво станкової графіки на Криворіжжі.

3 червня йому мало б виповнитися 75 років. До ювілею живописця у Криворізькому історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка його робіт у техніці ліногравюра (різновид гравюри, опукла гравюра, створювана вирізуванням малюнка на ленолеумі).

– На виставці представлені твори періоду індустріальних звершень на Криворіжжі, побудови дев`ятої домни та седнівські пейзажі, - розповідає молодший науковий співробітник історико-краєзнавчого музею Ірина Новікова, - вони всі дуже вишукані, мають тонку граційну лінію, яка, ніби вуаль, огортає композицію та зачаровує глядача.

На виставці експонуються 24 графічні аркуші. Це лише маленька частина його доробку, але ці роботи дають уявлення про характерні риси творчості графіка в період його мистецького становлення. Експоновані твори є частиною художньої колекції нашого музею і належать до Музейного фонду України. Його роботи можна знайти у музеях по всьому світу. Петро Ситник був неймовірно плідний майстер. Свої роботи продавав колекціонерам або просто дарував людям, які щиро захоплювалися його талантом.

Дружина художника, Людмила Ситник з любов’ю за гордістю згадує чоловіка:

- Петро був життєлюбною та сильною людиною. Він міг надати впевненості усім оточуючим.

Залишається лише пам’ятати, що твори Петра Ситника складають невід`ємну частину мистецької культури Криворіжжя і представляють безумовний інтерес для подальшого вивчення його творчості.

Анна Нестерова. Фото автора

 

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах