Медицина

Теперь повторное тестирование можно проводить через 5 дней с даты появления симптомов болезни или получения положительного результата ПЦР, а не 10 дней, как раньше.

2 лютого Уряд розширив перелік медичних закладів, які здійснюватимуть трансплантації кісткового мозку в межах пілотного проєкту. Таким чином, до списку додалося ще три медзаклади, які розташовані у Києві, Львові та Дніпрі.

Вже з квітня зареєстровані в Україні антибіотики аптеки почнуть відпускати лише за наявності е-рецепта. Метою такого нововведення є розв’язати проблему неконтрольованого та нецільового використання препаратів та запобігти розвитку у населення стійкості до протимікробних препаратів. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу МОЗ.

Незважаючи на системні проблеми з фінансуванням лікарень, які по реформі стали автономними і повинні отримувати кошти з боку НСЗУ, за останні роки в місті побудовані і реконструйовані вже 50 нових амбулаторій, після передачі лікарень з обласного підпорядкування місту відкрито сучасний кардіологічний центр із двома агіографічними відділеннями у лікарні №9, відремонтовано 10, 11 лікарні, лабораторія у «шістнадцятці», у багатопрофільній лікарні №2 запрацювало сучасне відділення блоку амбулаторного гемодіалізу, відкрито ще одне ангіографічне відділення.

За доручення міського голови Костянтина Павлова місто придбало 2 750 одиниць постільної білизни для дитячих лікарень міста.

21 сучасна карета швидкої допомоги на базі французьких автомобілів марки Citroen Jumper забезпечені всім необхідним для якісної роботи медиків: автомобілі обладнані усіма приладами для моніторингу стану діяльності серцево-судинної та дихальної систем, проведення інфузійної терапії в процесі транспортування хворого, проведення базової серцево-легеневої реанімації з використанням дефібрилятора.

Для захисту життя і здоров'я городян та більш ефективної боротьби з коронавірусом в умовах третьої хвилі пандемії, яка охопила країну, в Кривому Розі також буде збільшено кількість ліжок, обладнаних киснем, для лікування хворих з КОВІД-19 та створений резерв засобів індивідуального захисту і медикаментів в лікарнях на 1, 5 місяці вперед.

Тривають ремонти та оснащення лікарень, які були передані місту з області лише рік тому. Цього року містом проведено ремонти в лікарнях№№ 10,2,9, придбано нове обладнання, тривають ремонти в інфекційній лікарні та «тисячці», восьмій, шістнадцятій лікарнях. Для зручності та комфорту криворіжців – пацієнтів відділення блоку амбулаторного гемодіалізу міської лікарні №2 - відтепер працюватиме багатофункціональний автомобіль, придбаний у рамках співпраці мера Юрія Вілкула з Благодійним фондом «Здоров’я України».

У Кривому Розі після прийняття в кінці 2019 року містом лікарень з обласного підпорядкування, перебуваючи в якому вони відчували хронічне недофінансування, у низці медустанов місто почало ремонти і постачання нової техніки. Так, після капітального ремонту відкрилося травматологічне відділення міської лікарні №10. Ремонтні роботи проводилися за ініціативи міста у партнерстві з німецьким фондом фонду GIZ.

Попри те, що з 1 квітня у другому етапі медреформи лікарні зобов'язана фінансувати Національна служба здоров'я України, керівництво міста продовжує спрямовувати кошти на системний розвиток медицини. Навіть у складний час пандемії коронавірусу у місті не припиняються закупівлі медичного обладнання, проводяться ремонти в лікарнях та будуються нові амбулаторії.

У Кривому Розі, навіть в умовах пандемії, не зупиняється програма розвитку медицини. У міській лікарні №2 завершується ремонт приміщення для встановлення сучасного ангіографа, здійснюється капітальний ремонт естакади та паралельно оновлюється медичне обладнання для хірургічного відділення.

Міський голова Юрій Вілкул передав нове сучасне медичне обладнання міській лікарні №5: ультразвукову систему, відеоендоскоп та офтальмологічний апарат, які будуть використовуватися для пацієнтів поліклінічного відділення лікарні та Центру реабілітації учасників АТО.

У Кривому Розі створено і працює для криворіжців вже 47 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. У 2020 році з міського бюджету на реконструкцію, капітальні ремонти, оснащення амбулаторій та лікарень передбачається майже 161 млн грн. Цьогоріч уже відкрито після капремонту лікарню №10 у Довгинцівському районі та сучасну амбулаторію на Сонячному, а в Металургійному - триває капітальний ремонт «блоку Б» амбулаторії № 2 ЦПМСД №5.

За час роботи міського штабу з подолання КОВІД-19 лікарні міста вже отримали 40 апаратів штучної вентиляції легень.

У рамках ініційованої мером Юрієм Вілкулом безкоштовної для криворіжців програми «СТОП-інфаркт», у Кривому Розі за 5 років на базі дев’ятої лікарні створено міський кардіологічний центр, у якому пацієнти з серцево-судинними захворюваннями отримують якісну високоспеціалізовану допомогу.

Відповідно до домовленостей між Кривим Рогом та керівництвом міста Біньчжоу  криворізькі медики отримали засоби індивідуального захисту високого рівня: 10 тис захисних масок та 300 костюмів біологічного захисту.

Масштабний медичний проєкт реалізований коштом міського бюджета. Створений сучасний клініко-діагностичний центр: з просторими комфортними кабінетами та необхідним медобладнанням. Лікарня обслуговуватиме близько 45 тисяч мешканців, в зміну вона може приймати 590 відвідувачів.

Радник міського голови Костянтин Павлов та генеральный директор Північного ГЗК компанії Метінвест Андрій Скачков передали від міста та фонду Ріната Ахметова  сучасні апарати штучної вентиляції легень  експертного класу. Всі апарати розраховані не тільки на роботу для лікування хворих коронавірусом, але і будуть згодом використовуватися для допомоги хворим з іншими захворюваннями.

У Кривому Розі запрацювала 47 амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Розташована вона на мікрорайоні Сонячному, 25а. Це – одна із найбільших амбулаторій у місті, що обслуговуватиме 1958 дітей та 9690 дорослих.

Эпидпорог по заболеваемости горожан на ОРВИ превышен на 30%, как сообщили в  Управлении охраны здоровья исполкома Криворожского городского совета. Данные представлены по состоянию на 21 января. 

Міський голова Юрій Вілкул провів робочу нараду за ходом ремонту траматологічного відділення десятої лікарні. Це буде європейський підхід у лікуванні травм опорно–рухового апарату. Проєкт реалізується за кошти німецького фонду GIZ. Крім оновленого відділення лікарня отримала і різноманітне медичне обладнання.

По состоянию на 1 ноября этого года в Украине зафиксировали 20 случаев заболевания дифтерией. Поэтому в городах проводят активно вакцинацию и ревакцинацию против заболевания. В Кривом Роге не привиты около 20-25% детей и 18-20% взрослых. Статистикой поделилась врач-эпидемиолог Нина Миронова.

5 жовтня у виконкомі Криворізької міськради відбулось підписання Меморандуму про наміри щодо співробітництва між Криворізькою міською радою, Комітетом з питань здоров’я нації, медичного страхування Верховної Ради України, обласною державною адміністрацією та облрадою, Криворізьким онкодиспансером та ТОВ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

5 вересня відбулося засідання госпітальної ради Криворізького госпітального округу на якому затверджено Положення про раду округу, а також обговорили перспективи розвитку лікувальних закладів округу.

В умовах недофінансування державних програм у Кривому Розі з міського бюджету йде системна підтримка криворіжців. Незважаючи на припинення повного або часткового фінансування державних програм в галузі охорони здоров'я, місто бере на себе турботу про тяжкохворих криворіжців.

В Україні розпочалася реформа медичних закладів вторинного рівня. Запрацювати вона має вже у наступному році – так визначив Кабмін.

Багаторічна міжнародна співпраця Кривого Рогу в галузі ендопротезування продовжується: провідні криворізькі травматологи-ортопеди періодично проходять стажування в клініках Німеччини. У свою чергу, знані в світовій галузі ендопротезування німецькі лікарі приїздять до нашого міста — проводять унікальні оперативні втручання зі встановленням ендопротезів, на практиці та в теоретичних знаннях передають свій неоцінений досвід криворізьким фахівцям, а також — ведуть консультування пацієнтів.

Мэр Юрий Вилкул провел рабочее совещание по ходу ремонтных работ в больнице №10, Долгинцевского района. Это один из крупных объектов сферы медицины 2019 года. Сейчас строители и монтажники перешли ко второму этапу работ.

На липневій сесії депутати підтримали пропозицію мера Юрія Вілкула і підтримали рішення про надання галузі охорони здоров’я додаткової фінансової підтримки у розмірі 42 млн. грн.

ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах