Новий сквер по вулиці Співдружності

16.07.2015, Соціум
Друкувати

Незабаром на зеленій мапі Кривого Рогу з’явиться новий сквер. Цю позитивну ініціативу мешканців вулиці Співдружності Саксаганського району підтримало міське керівництво. Днями міський голова Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду, під час якої місцевих мешканців поінформували про обсяги робіт та вигляд майбутнього скверу.

Проблемна земля

Рік тому жителі вулиці Співдружності звернулися до міської влади з проханням допомогти їм в облаштуванні затишного скверу на місці занедбаного пустиря навпроти Криворізького навчально-виховного комплексу № 35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - багатопрофільний ліцей «Імпульс». Та реалізації цього проекту довгий час заважала земля, точніше – врегулювання правового аспекту щодо неї. «Сім років тому ця ділянка була виділена під будівництво. Проте будівельні роботи тут так і не розпочалися. До речі, таких пустуючих ділянок по місту більше 20. Ми рік займалися цим питанням, і, нарешті, нам вдалося повернути ділянку у власність криворізької громади. Одразу ж розпочалася робота щодо розроблення проекту майбутнього скверу. Днями цю територію прибрали від сміття, покосили бур’ян», - пояснив нюанси процесу облаштування скверу міський голова Юрій Вілкул.

Про ініціативу мешканців розповів народний депутат Андрій Гальченко, свого часу - перший заступник міського голови: «До мене звернулася ініціативна група з числа мешканців прилеглих багатоповерхівок з проханням облаштувати на місці пустиря сквер. Всього було зібрано більше 1000 підписів. Мало того, що мешканці звертаються з такими позитивними ініціативами, вони ще беруть активну участь в їх реалізації. Не стоять осторонь, а готові в усьому допомагати будівельникам».

Парк під охороною гвардійців

Проект перетворення пустиря на затишний гарний сквер було презентовано мешканцям, котрі досить активно включилися в процес його обговорення: надавали свої зауваження та побажання. Зокрема, цікавились обслуговуванням та прибиранням сміття в парку, наголошували на необхідності перенесення розташованого на місці майбутнього скверу сміттєнакопичувального майданчика, відновленні асфальту на місці проведення земельних ремонтних робіт.

Хвилювало людей і питання охорони паркової зони, перш за все від п’яних компаній. Мешканців заспокоїв той факт, що незабаром на базі школи №11 розміститься пункт муніципальної гвардії. А отже, під час патрулювання гвардійці будуть контролювати дотримання правопорядку і в новоствореному сквері.

Нові світильники

Та головне, що турбувало мешканців, це зовнішнє освітлення території. Адже щодня цим пустирем ходять сотні дорослих та дітей – у районі розташовано декілька загальноосвітніх шкіл, музичну школу, дитячі садочки.

Але місцева влада діяла на крок уперед — і вже під час проектування будівництва нового скверу питання його зовнішнього освітлення було прораховано. Так, паралельно з відновленням вже існуючої мережі зовнішнього освітлення на місці майбутнього парку буде встановлено 6 нових ліхтарів.

Куточок спорту та відпочинку

Сквер буде складатися з трьох сегментів: зони тихого відпочинку (тут встановлять 26 комфортних лавок), дитячої зони (два ігрові комплекси, альтанка, гойдалки) та спортивної території. На ній буде встановлено вуличні тренажери, тенісний стіл, знаряддя для занять з воркауту, облаштовано волейбольний майданчик.

Також у сквері вимостять звивисті пішохідні доріжки, висадять чагарники та майже 350 м2 газону. Родзинку скверу – газон буде висаджено у формі спіралі.

Позитивні емоції

Своїми враженнями від проекту перетворення багаторічного пустиря на затишний сквер поділилася місцева мешканка, член ініціативної групи Лариса Денисова: «Ми вдячні міській владі та народному депутату Андрію Гальченку за те, що вони відгукнулися на наше звернення. Нам дуже хотілось, щоб діти із задоволенням гралися на спортивних і дитячих майданчиках. У проекті це передбачено. Ми раді, що незабаром у нас з’явиться такий гарний затишний сквер!»

З урахуванням побажань людей

«Ми представили жителям проект, обговорили наші плани, почули побажання людей та обов’язково їх врахуємо. Найближчим часом наведемо порядок на цій ділянці», - наголосив Юрій Вілкул.

Наразі, в міському управлінні благоустрою та житлової політики підготовлено бюджетний запит на виділення більше 1 млн. грн. для капітального ремонту скверу на вулиці Співдружності.

Світлана Нікітіна. Фото Павла Лінського

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах