Олександр Вілкул: Батьки школярів отримають нові можливості з «Карткою криворіжця» - це і безпека, і контроль за безкоштовним харчуванням

03.12.2021, Події
Друкувати

Голова Громадської ради міста Олександр Вілкул провів робочу нараду з реалізації проєкту розвитку електронних сервісів, зокрема, з використання «Картки криворіжця» для контролю входу-виходу дітей зі школи та оплати харчування учнів. Впровадження цих проєктів сприяє посиленню контролю над безпекою дітей та над прозорим та адресним використанням бюджетних коштів, зокрема, в сфері обліку шкільного харчування.

Олександр Вілкул зазначив, що в місті за ініціативи міської влади у 2019 році створено та постійно вдосконалюється багатофункціональний інструмент «Картка криворіжця».

«Ми зараз реалізуємо два дуже цікавих і потрібних електронних проєкти в місті. Це - додаткові сервіси для «Картки криворіжця».

Перше - це система «вхід-вихід» в школах. У всіх школах встановлені валідатори на входах. Дитина заходить в школу - прикладає картку і виходить із школи – прикладає картку. І батьки отримують СМС, тобто вони знають де дитина, коли зайшла, коли вийшла. Зараз проходить остаточне тестове випробування у всіх 134 школах. А в «промислову експлуатацію», кажучи виробничою мовою, проєкт буде уведений одразу після зимових канікул – зараз відточуються останні нюанси, які можуть виникати.

Друге - за допомогою «Картки криворіжця» контролюється харчування дітей у школах. У нас з 67 тисяч дітей 34 тисячі харчуються безкоштовно. Ми єдине місто, де це є. Це діти з 1-го по 4-й клас і всі діти пільгових категорій. Тобто, дитина, маючи Картку криворіжця», а вони всім дітям видані безкоштовно, приходить в їдальню, дає картку, бере їжу і можна бути впевненим, що дитина поїла».

Також, Олександр Вілкул зазначив, що після зимових канікул буде впроваджено ще один цікавий електронний сервіс для дітей не пільгових категорій. Їх батьки можуть поповнювати картку грошима, причому, без будь-яких комісій як в банківських картах, і чітко розуміти, що дитина поїла, а не витратила ці  кошти на щось інше. Після того, як дитина розрахується Карткою в шкільній столовій, батьки отримають відповідне повідомлення.

Директор КП «Центр електронних платежів» Євген Кривенко доповів, що всі школи забезпечені необхідним обладнанням, що реєструє вхід-вихід дітей, а також валідаторами для фіксації безоплатного та платного харчування школярів. «Наразі, проходить завершальний етап випробування обох систем. Вже 18 тисяч батьків щодня отримують повідомлення щодо входу-виходу школярів у відповідному чат-боті в Telegram. У повному обсязі контроль харчування (включаючи платне з можливістю безготівково та без комісії поповнювати Картку) стартує після зимових канікул. Для цього вже перепрограмовані 75% карт школярів, і робота триває».

Олександр Вілкул підкреслив, що важливо, щоб усі батьки мали можливість контролювати фактичне харчування та час перебування дитини в школі. Голова Громадської ради поставив департаменту освіти та науки завдання активізувати роз’яснювальну роботу з батьками, в тому числі, онлайн, через батьківські чати в месенджерах.

Представник КП ЦЕП відзначив, щоб батьки могли отримувати інформацію про перебування своєї дитини у школі, вони мають:

  • особисто перевірити та, в разі необхідності, надати класному керівнику коректну інформацію про свій мобільний номер;

  • зареєструватися у відповідному Telegram-боті (@eSchool_kr_bot).

Наразі, фахівці КП ЦЕП розробили покрокову інструкцію  щодо реєстрації батьків в чат-боті Telegram.

Зазначимо, що система буде надсилати відповідні повідомлення батькам тільки за умови, що номер телефону батьків зареєстрований у відповідному Telegram-боті, а також, якщо дитина користується Карткою криворіжця. Тому, батьків просять нагадувати дитям не забувати Картку вдома та прикладати її до валідаторів.

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах