Птахи, метелики і люди – візитна картка криворізької художниці

18.10.2013, Культура
Друкувати

У міському виставочному залі на широкий загал представлено роботи криворізької художниці Світлани Червякової.

Світлана Олександрівна – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, художник з декоративного розпису у техніках Петриківки, Хохломи, Гжелі, Жостового та тагільського розпису. Близько 20 років талановита землячка викладає декоративно-ужиткове мистецтво в Криворізькій міській художній школі №2, бере участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставках.

– Дуже хотілося б донести до глядача особливість техніки виконання цих робіт, витонченість і естетичну привабливість представлених полотен, серед яких і мистецтво Хохломи, Гжелі, Жостового, і розпису міста-побратима Нижній Тагіл – тагільського, а також відомої далеко за межами України славнозвісної Петриківки.Тому й назвала свою виставку «Калейдоскоп розпису», – розповіла Світлана Червякова. –Світ Петриківки захопив мене ще в далекому дитинстві, а потім до моєї творчої праці додалися й інші техніки декоративного розпису. Вважаю, що для багатьох криворіжців виставка стане гарною нагодою поринути у казковий світ візерунків і яскравих барв. Це не просто візерунки. Це ціла історія культурної спадщини двох народів – українського і російського, їх особлива ментальність і самобутність. Тому кожен присутній на виставці може взяти для себе щось нове і цікаве.

Роботи Світлани Червякової крокують світом. Приватні колекції  Росії, Германії, Чехії, Угорщини, Болгарії,  Грузії та Америки давно прикрашають характерні самобутні картини зі складними орнаментними композиціями, в яких серед  розкішних яскравих квітів зображені птахи, метелики, постаті людей та багато іншого, що і є візитною карткою та посланням душі криворізької майстрині пензля.

Леся Мариненко. Фото з архіву Світлани Червякової

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах