У Кривому Розі проходить IV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні

14.10.2021, Події
Друкувати

Учасники фестивалю стали рекордсменами України з наймасовішого виконання пісні «Хай живе вільна Україна»


14 жовтня українці відзначають одразу три великі свята – День захисників і захисниць України, День Українського козацтва та Покрову Пресвятої Богородиці. У Кривому Розі проходить кілька масових заходів національного та міського рівнів: Всеукраїнський напівмарафон «Сталевий забіг» (Steel Run), свято «Нащадки Мамая», IV Всеукраїнський фестиваль козацької пісні. Цього дня також було зафіксовано національний рекорд з наймасовішого виконання пісенного твору «Хай живе вільна Україна». 


Всеукраїнський фестиваль козацької пісні було засновано та вперше проведено 2017 року за ініціативою криворізького міського голови Юрія Вілкула. Відтоді Кривий Ріг 14 жовтня (за винятком 2020-го, коли Фестиваль не проводили через карантинні обмеження) перетворюється на вокальний арт-майдан, де виконують автентичні козацькі пісні. Із року в рік обмінятися творчими здобутками, зануритися в світ козацтва до Кривого Рогу приїздять виконавці та колективи з різних областей України. 
В. о. міського голови, секретар міськради Кривого Рогу Юрій Вілкул, відкриваючи фестиваль, зазначив: «Кривий Ріг — це споконвіку козацький край. За легендою наше місто заснував козак Ріг. Завдяки гетьману Калнишевському закладено Поштову станцію та наше місто. На території Криворізько-Нікопольської єпархії розташовувалися шість із восьми запорізьких січей. Ми зберігаємо нашу історію та козацький епос, що дійшов до нас, в тому числі, у вигляді козацьких пісень. Тому започаткували Всеукраїнський фестиваль. Цьогоріч він об’єднав 60 аматорських хорових та вокальних  колективів, прихильників народної творчості з Кривого Рогу, інших міст Дніпропетровської та Кіровоградської областей. У фестивалі беруть участь понад тисяча учасників віком від 10 до 80 років».


Вілкул підкреслив, що козаки є прикладом непохитної лицарської доблесті, мужності та вірності рідній землі. Козаки та їхні подвиги закарбовані в думах і піснях, увійшли в легенди, стали символом усього волелюбного духу українського народу. «У Кривому Розі ми шануємо та розвиваємо козацькі традиції.

Останніми роками у місті встановлено три пам’ятники, пов’язаних із героїчним минулим: «Козак Кривий Ріг», «Козак Мамай» та пам’ятник Петрові Калнишевському – останньому кошовому отаману», —  сказав очільник міста. 


У програмі святкових заходів — Фестивалю та конкурсу козацьких куренів — виступи різновікових творчих колективів, виконання українських пісень козацької доби. Майстри образотворчого та декоративного мистецтва влаштують виставки та майстер-класи. У семи козацьких куренях від кожного району міста гостей свята частуватимуть стравами козацької кухні та розважатимуть козацькими забавами.

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах