Ю. Вілкул: Наступного року ми продовжимо всі програми соціальної підтримки криворіжців, в тому числі збережені всі соціальні виплати для бійців АТО та їх сімей

30.11.2021, Події
Друкувати

Бюджет – соціальний. У 2022 році на комплексні соціальні програми спрямують 494 млн грн. Збережені всі види міських пільг та допомог, особлива турбота про військовослужбовців, які захищають незалежність та цілісність України на сході, а також їхні родини.

На підтримку учасників АТО/ООС і членів їх сімей та рідних військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісти в зоні проведення АТО та ООС або перебувають у полоні, в міському бюджеті-2022 передбачено більше 50 млн грн.

24 листопада на сесії міськради більшістю голосів депутатів прийнятий міський бюджет на наступний рік.

В. о. міського голови Юрій Вілкул підкреслив: «Без перебільшення можемо говорити, що основна направленість бюджету - це турбота про людей. Фактично, соціальну підтримку від міста отримує кожний четвертий криворіжець, а це більше 140 тисяч мешканців. Програмою передбачено понад 50 різних видів матеріальних допомог, пільг та компенсацій. Будуть збережені і продовжені всі міські програми допомоги воїнам АТО та їх сім'ям, у тому числі - з виділення земельних ділянок, як це належить за Законом. Ми надаємо їм допомогу у лікуванні, оплаті житлово-комунальних послуг, не залишаємо поза увагою дітей бійців та родини, чиї сини, чоловіки перебувають у полоні або пропали безвісти».

У 2022 році, зокрема, учасники АТО/ООС отримуватимуть:

- одноразову матеріальну допомогу у розмірі 5000 грн;

- учасники бойових дій (у тому числі, афганці) з інвалідністю I група, щомісяця 300 грн;

- учасники бойових дій (у тому числі, афганці) з інвалідністю II–III група, 200 грн щомісяця;

- на оздоровлення та лікування виділяється – понад 5 млн грн.

Родини військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти в зоні проведення АТО та ООС або перебувають у полоні щомісяця в середньому отримують понад 500 грн компенсацій на оплату житлово-комунальних послуг, а також, як і всі мешканці, можуть оформити часткову компенсацію на оплату послуг тепло- та водопостачання та на оплату комунальних послуг, яка у 2021 році була збільшена вдвічі та становить 1000 грн.

Також, кожен член сім’ї отримує щомісяця допомогу у розмірі прожиткового мінімуму, таку ж підтримку від міста отримують дружини і діти загиблих учасників АТО.

До Дня вшанування учасників АТО родинам бійців з міського бюджету виплачується одноразова матеріальна допомога у розмірі 5000 грн.

У 2022 році продовжиться виплата міської матеріальної допомоги дітям, які мають статус «Дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів». По 5000 грн отримуватимуть 350 хлопців та дівчат.

Також, сім’ї військовослужбовців зможуть безкоштовно відвідувати комунальні театри, виставкові зали, музеї. Крім того, діти бійців, які беруть участь, загинули або пропали безвісти в зоні проведення АТО та ООС або перебувають у полоні безкоштовно харчуються в школах та дитячих садочках, відпочивають в оздоровчих таборах під час літніх канікул та мають змогу безкоштовно навчатися у комунальних музичних, художніх школах та школах мистецтв.

Герой АТО, полковник Олександр Піскун зазначив: «Влада Кривого Рогу, в складній економічній ситуації, незважаючи на тиск «перевіряючих» з Києва зберігає унікальну для країни програму соціальної підтримки жителів. Такого немає в жодному місті України. У нинішніх умовах це -реальна підтримка для тисяч криворізьких сімей. Така принципова позиція заслуговує по-справжньому щирої поваги».

0 коментарів

Останні записи в блогах