Юрій Вілкул: «Продовжуємо модернізацію лікарень, які рік тому передала нам область - у міській лікарні №2 відкрито відділення амбулаторного гемодіалізу»

16.10.2020, Події
Друкувати

У лікарні №2 відкрито відділення блоку амбулаторного гемодіалізу зі встановленням 10 сучасних апаратів фірми B.Braun типу Dialog для хворих з термінальною нирковою недостатністю. Під час відкриття оновленого відділення, міський голова Юрій Вілкул та директор благодійного фонду «Здоров’я України» Юрій Набока підписали Меморандум про подальше співробітництво.

Спілкуючись із лікарями та пацієнтами відділення, міський голова Юрій Вілкул зауважив: «У розвитку системи охорони здоров'я ми працюємо за двома основними напрямками-будівництво амбулаторій - їх відкрили вже 50 і побудуємо ще 16, аиб зробити первинну допомогу максимально доступною для криворіжців, та упорядковуємо ті лікарні, які рік тому були передані місту з підпорядкування області. Дуже важливо вчасно надавати допомогу хворим, які потребують замісної ниркової терапії. Торік у відділенні було виконано більше 10 тисяч сеансів гемодіалізу. Модернізація блоку амбулаторного гемодіалізу, збільшення кількості апаратів штучної нирки та потужності нової системи водоочищення дозволять надавати допомогу пацієнтам з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності. Впевнений, що ми правильно визначаємо перспективи і це обладнання буде довго працювати для мешканців нашого міста».

Апарати фірми B.Braun типу Dialog працюють в режимі онлайн. Самі готують стерильний розчин для заповнення магістралі і діалізаторів, самі себе дезінфікують. На апараті виконується багато функцій для хворих: ультрафільтрація, гемодіаліз, гемодіафільтрація, гемофільтрація.

Ольга Свищ, завідуюча відділенням нефрології з блоком амбулаторного гемодіалізу зазначила: «На сьогодні, на діалізі знаходиться 66 пацієнтів, ми надаємо їм процедури в три зміни. Цього недостатньо, тому що у моєму реєстрі зараз знаходиться 12 пацієнтів з пересадженою ниркою і 40 хворих будуть потребувати замісної ниркової терапії найближчим часом. Тому, реконструкція нашого відділення – це дуже важлива й потрібна подія для Кривого Рогу».

Лариса Плотнікова, пацієнтка гемодіалізу сказала: «Це – надзвичайно важливо для нас, адже від вчасно проведеної процедури залежить життя людей. Завжди, коли у нас виникали якісь важкі ситуації – нам допомагало місто. У нас є препарати для підвищення гемоглобіну, вони дуже дорого коштують, а приймати потрібно двічі на місяць, то нам їх оплачує місто! Щиро вдячні за таку життєво необхідну турботу».

Протягом багатьох років партнером міста щодо організації роботи та підтримки хворих, які потребують замісної ниркової терапії є Благодійний Фонд «Здоров’я України». Директор Фонду Юрій Набока зазначив: «Фактично, підписанням Меморандуму ми закріпили професійні, дружні відносини з Кривим Рогом. Гемодіаліз є однією з основних проблем для пацієнтів і дуже важливо, що вони знаходять підтримку у рідному місті. Зі свого боку, ми готові й надалі допомагати Кривому Рогу, адже бачимо та відчуваємо розуміння та щире бажання керівництва міста працювати задля людей».

Довідково: Гемодіаліз в Україні отримує один українець з чотирьох, яким він життєво потрібен, а це близько 6 тисяч пацієнтів. Ще 35 тисяч пацієнтів наближаються до термінальної стадії хронічної ниркової недостатності і найближчим часом будуть потребувати ниркової замісної терапії. У Дніпропетровській області один із найнижчих рівнів забезпечення пацієнтів процедурою гемодіалізу. На теперішній час 389 пацієнтів знаходяться на замісній терапії. Наприклад, у Німеччині на гемодіалізі знаходиться 950 пацієнтів у розрахунку на 1 млн населення, у Польщі 456, Білорусі – 285.

0 коментарів

Останні записи в блогах