З роками міцнішає танцювальна дружба

26.03.2014, Культура
Друкувати

Три дні поспіль у Кривому Розі вирували танцювальні пристрасті. Кращі колективи прагнули здобути перемогу на ХІІ Всеукраїнському відкритому дитячому та юнацькому фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Танець скликає друзів – 2014», що відбувався в ПК «Тернівський» 21-23 березня.

Попри складну політичну ситуацію в країні, організатори одностайно вирішили проводити фестиваль, адже він – чудовий привід нагадати українцям про патріотизм, про самобутність нашої культури. Цей конкурс – ще одна з можливостей подарувати юні яскраве дитинство.

У вітальному слові організатор конкурсу Леонід Завалко зазначив:

– За 12 років криворізький фестиваль відвідали учасники з усіх куточків України, Росії, Молдови, Сербії... Багато хто з них обрав хореографію своєю професією і досяг у ній значних висот. Наш фестиваль-конкурс успішно розвивається і як творча лабораторія, оскільки учасники спілкуються зі знаними діячами хореографічного мистецтва.

Учасникам фестивалю надійшли вітання від Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, академіка НАМУ, професора, голови Національної хореографічної спілки України Мирослава Вантуха. Мирослав Михайлович зазначив, що фестиваль має неабияке значення для українців, адже він гуртує народ, додає оптимізму та надії, вчить любити і шанувати Україну, а також побажав організаторам і конкурсантам творчої наснаги й нових перемог.

Окрім конкурсної програми, учасники мали змогу відвідати майстер-класи з різних видів хореографії. Серед членів журі – знані в мистецькому світі люди з усієї України. Тож, без сумніву, перемогу здобули гідні виконавці.

Гран-прі фестивалю вибороли криворіжці: ансамбль естрадно-спортивного танцю «Антарес» (керівник Марина Вігуро); зразковий театр сучасної хореографії «Аллегро» (керівник Тетяна Костенко); зразковий танцювальний колектив «Візерунок» (керівник Тетяна Клименко). Серед солістів володарем гран-прі став Ян Малакій, вихованець хореографічної студії «Етуаль» (керівник Олександра Магера) з міста Зеленодольська. Вітаємо переможців і чекаємо нових яскравих виступів наступного року.

Дар’я Ворона, "Червоний гірник".

 

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах